• centrala@strefafinansow.pl
  • al. Jerozolimskie 99/18, 02-001 Warszawa

Konsolidacja i refinansowanie

  1. Usługi
  2. Kredyty
  3. Konsolidacja i refinansowanie

Chcesz zaoszczędzić poprzez zmniejszenie kosztów swoich kredytów i przy okazji poprawić zdolność kredytową? A może zamiast co kilka dni robić przelew na ratę innego kredytu wolałbyś opłacić wszystko jednym przelewem za cały miesiąc? Obawiasz się wystąpienia trudności z opłaceniem rat w terminie?

Jeśli Twoja odpowiedź na co najmniej jedno pytanie brzmi „tak”, to warto abyś zapoznał się z tym tematem.

Za tymi pojęciami kryje się przeniesienie Twojego kredytu/kredytów do banku, który zaproponuje Ci bardziej satysfakcjonujące Cię warunki oraz połączenie tych kredytów w jeden.

Jakie mogą być zalety takiego rozwiązania?

-Może zmniejszyć się rata Twojego kredytu z powodu zmniejszenia jego kosztów np. oprocentowania. Różnice w wysokości raty miesięcznej pomiędzy poszczególnymi bankami potrafią być duże. Na dowód tego poniżej zamieszczam oferty kredytów gotówkowych z dwóch banków z połowy 2022 roku:

Bank nr 1

Rata miesięczna- 1 388,80 zł

Kwota kredytu- 85 000

Ilość rat- 84

Bank nr 2

Rata miesięczna- 1 769,70

Kwota kredytu- 85 000

Ilość rat- 84

Różnica w ciągu jednego miesiąca- 380,90 zł

A więc prawie 32 000 zł wynosi różnica w ciągu całego okresu.

-Zamiast tracić czas na robienie kilku przelewów by opłacić raty swoich kredytów, możesz zrobić to jednym przelewem.

-Jeżeli obniżenie kosztów twojego kredytu nie obniżyłoby raty miesięcznej w takim stopniu, w jakim wymaga tego Twoja sytuacja, możemy również obniżyć ją poprzez wydłużenie długości kredytu.

-Gdy bank podejmuje decyzję, czy udzielić Ci kolejnego kredytu nie patrzy tylko na łączną wysokość twoich rat miesięcznych, ale także na to ile posiadasz produktów kredytowych. Czasami możemy uniknąć odmownej decyzji, jeśli wcześniej połączymy wszystkie twoje kredyty w jeden.

Uwaga, im mniejsza część kredytu została do spłaty tym mniejsze prawdopodobieństwo obniżenia jego kosztów, dlatego nie zwlekaj ze zwróceniem się do doradcy, który zanalizuje Twoją sytuację i pomoże wybrać Ci najlepsze rozwiązanie.