• centrala@strefafinansow.pl
  • al. Jerozolimskie 99/18, 02-001 Warszawa

Ubezpieczenie na życie i dożycie

  1. Usługi
  2. Ubezpieczenie na życie i dożycie

Dzięki ubezpieczeniu na życie możemy zapewnić finansowe bezpieczeństwo naszym bliskim, rodzinie i dzieciom, z chwilą gdy zabraknie nas na świecie.

W przypadku gdy ubezpieczenie obejmuje ochroną  Twoje życie – pieniądze wypłacane są przez ubezpieczyciela Twojej rodzinie (bądź uposażonym).

Natomiast cechą charakterystyczną ubezpieczeń na dożycie jest to, że w momencie dożycia do końca okresu ubezpieczenia odzyskasz część lub całość wpłaconych przez lata składek. Tego typu produkt daje możliwość pomnażania wpłaconych środków. Ich zaletą w przeciwieństwie do większości produktów oszczędnościowych jest zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych w momencie wypłaty środków.

Nie występuje tu także podatek od spadków i darowizn.

Warto zwrócić uwagę na to, że często istnieją bardzo duże różnice w warunkach, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Na dowód tego poniżej znajdują się oferty od dwóch towarzystw stworzone w połowie 2022 roku oferty skierowane do pewnego 30-letniego mężczyzny:

Towarzystwo nr 1

Składka miesięczna- 181,67 zł

SU (Suma Ubezpieczenia) – 1 milion (tę kwotę rodzina dostanie w przypadku śmierci ubezpieczonego)

Okres- 25 lat

Towarzystwo nr 2

Składka miesięczna- 282,24 zł

SU (Suma Ubezpieczenia) – 1 milion (tę kwotę rodzina dostanie w przypadku śmierci ubezpieczonego)

Okres- 25 lat

Jak widzimy powyżej różnica w cenie w ciągu 1 miesiąca to 100,57 zł, a więc przez cały okres umowy różnica wynosi aż 30 171 zł.

Chcesz sprawdzić, czy możesz płacić mniej przy jednoczesnym zachowaniu dobrych warunków w umowie? Jeśli tak, zwróć się do doradcy, który zapozna się z Twoją sytuacją, a następnie zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie.